İçeriğe geç

ZİHiN VE ENERJİ

Günaydın. Günün hangi saatinde uyandığının bir önemi yok. Uyandın ve günaydı. Belki hava karanlık, gökyüzünde hala yıldızlar var. Ama uyandın,

artık “Yeni Bi Gün”desin.

Enerjin pek de yerinde değil,

Yorgunsun ve mutsuz. Dünden kalmış yorgunluk ve hamlanmışlık hissi vücudunda usul usul dolaşıyor. İşte tam da o anda zıplayarak uyan. Kımıldayacak halin yoksa bile koş, mutlu olduğunu, harika bir güne uyandığını, enerjiden patlayacakmış gibi hissettiğini söyle kendine. Sen ne söylersen zihnin ona inanır. Kontrol tamamen sana ait, buna emin ol. Sen durduk yere, üzgünken gülümsersen beynin sıkıntılı durumun ortadan kalktığını düşünerek rahatlar.

Yorgunluk ve tembellik mutsuzluktan gelir. Yaşam Enerjini artırmak istiyorsan seni mutsuz eden, zihnini yoran düşüncelerin derinine in.

Zihnin senin gölgen gibidir.  Önündedir, arkandadır, sağında ya da solundadır. Zihninden kaçmaya çalışmak kendinden kaçmaya çalışmaktır.

Zihninden kaçma, unutma ki iltihaplı bir yara iyilşemez. Deş önce o yarayı, iyileşmene engel olacak iltihabı çıkar ve sonra iyileşmesini izle.

Seviliyorsun💜

Tarih:Genel

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir